Adrese Teslim Diyet Yemek

adrese teslim diyet yemek
adrese teslim diyet yemek

Adresinize Teslim Diyet Yemek Servisi

Adrese Teslim Diyet Yemek

Diyemse – Diyet Yemek Servisi istanbul’un tüm semtlerine adrese teslim diyet yemek hizmeti vermektedir.

Firmamız uzman diyetisyenleri ile ve profesyonel ahçıları ile size en uygun diyet planını hazırlayarak her gün kapınıza ücretsiz kapıya teslim hizmetiyle ulaştırmaktadır.

Hemen Uzman Diyetisyen ekibimizle iletişime geçin

Diyetisyen Hattı : (0212) 282 33 00

veya Sipariş Formu Doldurun Diyetisyenlerimiz sizi arasın size en uygun diyet planını birlikte seçelim.

Diyet Nedir?

Diyet günümüzde kilo vermek ve aç kalmakla bağdaştırılmış, doğru anlamı olan “sağlıklı beslenme ve dengeli kilo kontrolü” kavramını akıllardan uzaklaştırmıştır. Sağlıklı bir insan diyeti sadece mecburi koşullarda uygulaması gerektiğini unutmamalıdır. Örnek verecek olursak bir takım ameliyatlarda ameliyatın başarıyla gerçekleşebilmesi için belli bir kilonun altına düşülmesi gerekiyorsa veya aşırı kilolarımız eklemlerimiz veya iç organlarımız için başka bir sağlık problemini oluşturacak tehlike arz ediyorsa ve buna benzer durumlarda zaman kaybetmeden kısa sürede kilo vermemiz gerekiyorsa, diyet zaruri olarak yapılabilir. Diyet şeker hastalığı, kolesterol, kalp damar, böbrek hastalıkları gibi beslenmeye özen gösterilmesi gereken bazı hastalıklarda da doktor tavsiyesiyle uygulanır.

Bahsi geçen sağlık sorunları yokken sadece kilo vermek için uygulanan özellikle şok diyetler kişinin metabolizmasını bozabilmekte, vücutta kas kaybına neden olup bağışıklık sistemini zayıflatmakta, stres yaratmaktadır. Şok diyetler sürekli uygulanamayacağı için bırakıldığında giden tüm fazla kilolarında ayni hızda geri gelmesine neden olurlar. Bir fotomodelseniz ve kısa süre içinde bir çekiminiz varsa ve bu işten para kazanıyorsanız sadece o çekim günü için kısa süreliğine şok bir diyet yapabilirsiniz, ama asla o şekilde formda kalamayacağınızı ve sağlığınızı koruyamayacağınızı bilmelisiniz.    Sonuç “kolay giden kolay gelir kuralını” unutmamalıyız, şok diyetler yerine yaşam boyu uygulayabileceğimiz sağlıklı beslenme alışkanlıkları elde ederek, egzersiz ve sporu hayatımıza sokarak kas kaybetmeden daha yavaş ama daha sağlıklı kilo verip vücut formunu daha uzun süre koruyabileceğimiz yöntemleri uygulamalıyız.

Sadece diyet yaparak kilo verebilir miyim?   Diyet kelimesi çok yaygın kullanılmasına rağmen yerini daha çok sağlıklı beslenme kelimesine bırakması gereken bir kavram haline gelmiştir. Kilo vermek ise kilo kontrolü olarak düşünülmelidir. Diyet aşırı kilolardan dolayı bir takım sağlık problemleri oluşturmaya başladığında veya belli ameliyatlar öncesi acil kilo kaybetme gerektiren durumlar haricinde çok fazla tercih edilen bir durum olmamalıdır. Kilo kontrolü ve sağlıklı beslenme ise tüm yaşamımız boyunca dikkat etmemiz gereken nefes almak ve su içmek kadar önemli bir unsurdur.

Unutulmamalıdır ki sportif açıdan önemli olan kilo kaybetmek değil sadece fazla olan yağlarımızdan kurtulmaktır. Özellikle egzersiz olmadan sadece diyetle belki daha hızlı kilo verilebilir, fakat metabolizma hızımız egzersiz olmadan artmayacağı için diyet kesildiğinde kilolar eski metabolizma hızına geri dönecektir.  Diyet, sağlık durumu gerektirdiği takdirde sadece doktorlar tarafından tavsiye edilmelidir. Diyemse size sağlıklı beslenme ideal kilonuzla mutlu yaşamanızı sağlayacak uzman diyetisyenleri ve uzman ahçılarıyla her gün kapınıza size özel sağlığınızı besleyecek yemekler ulaştırmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir