basında diyemse

Diyemse Yarının Yıldızı 100 Startup Listesinde!

Diyemse; Turkistime Ekonomi Dergisi’nin Kasım 2015 sayısında “Yarının Yıldızı 100 Startup” listesine girmiştir.

Basında Diyemse

Basında Diyemse

DİYEMSE

diyemse.com

 

sağlıklı beslenerek kilo verme ve kilo koruma ihtiyaçlarına online cevap veren platformlara bir başka oyuncu daha katıldı. Diyemse.com… 2015 yılının Mayıs ayında Bora Özkan tarafından kuruldu. Platform, fonksiyonel diyet yemek menülerini belli bir program dahilinde müşterilerinin adresine servis veren kontrollü düzenli beslenme programi düzenleyen özel yemek servisi sunuyor. Sİteye kayıtlı 300 kullanıcı olsa da şu an aktif olarak 70 kişiye düzenli hizmet veriyorlar. Önümüzdeki dönemde fonksiyonel diyet yemekleri dışında diyabet, gebe ve 65 yaş üstü kişiler için özel menüler hazırlanacak. Özkan, bunun için çalışmaların son sürat devam ettiğini söylüyor.

 

 

Basında Diyemse Webrazzi

Basında Diyemse
Basında Diyemse

Ofiste sağlıklı beslenmek yemek abonelik servisleri sayesinde eskisine göre bir nebze daha kolay. Belirli bir diyeti takip etmek isteyenlerin işini kolaylaştırabilecek bir servis de Diyemse. Adını diyet yemek servisi kelimelerinin ilk harflerinden alan Diyemse, farklı diyetler için diyetisyen danışmanlığında aylık abonelik servisi sunuyor.

Geçtiğimiz yıl sonundan bu yana Epal Gıda şirketi bünyesinde yenilikçi bir servis olarak faaliyete başlayan Diyemse, fonksiyonel diyet menülerine odaklanıyor. Bugün adlarından anlaşıldığı gibi zayıflama, diyabet, ofis, kilo alma, sporcu, vejetaryen, 60 yaş üstü ve yeni anne olmak üzere sekiz farklı diyet türüne uygun menüleri üyelerine düzenli olarak sağlayabiliyor.

Tüm paketlerin aboneliği oluşturulurken, müşterinin ihtiyacı, hedefi, günlük aktivitesi gibi bilgiler diyetisyen tarafından inceleniyor ve kişiye en uygun paketin belirlenmesi sağlanıyor. Bunun için diyetisyen kişilerle çalışan Diyemse, aboneliklerden önce üyelerle mutlaka birebir görüşüyor. (Diyetisyenlerin yerini alacak sanal asistanlar için biraz daha beklememiz gerekiyor.)

Kullanıcıdan alınan bilgiler ışığında hazırlanan kişisel diyet menüleri, günlük olarak, taze malzemeler kullanılarak, diyetisyenin ölçü ve porsiyon kontrolüyle hazırlanıp üç ana ve iki ara öğün şeklinde teslim ediliyor. Paketteki yemekler adresinize ısıya dayanıklı tek kullanımlık kaplara konulmuş olarak, tek bir seferde geliyor. Paket aboneleri, dilediği zaman uzman diyetisyenle iletişime geçip, diyetiyle ilgili aklına takılanları sorabiliyor ya da dilerse mutfağı yerinde ziyaret edebiliyor.

Diyemse, piyasadaki rakiplerinden diyet menülerin çeşitliliğiyle ayrışmak istiyor. Bununla birlikte esneklik servisin hassas olduğu konulardan biri.  Teslimat veya yemekler konusunda üyelerine kesin kurallar dayatmayan servis, yabancı uyruklular için İngilizce hizmet de sunuyor.

Diyemse, 2016’da büyümeye odaklanarak İstanbul’daki dağıtım ağını genişletmeyi planlıyor. Servisin büyümesi haline online abonelik başta olmak üzere, kullanıcılarını yakından tanıyıp takip etmesini sağlayacak bir sistemle çalışmaya başlaması uzun vadede en fazla değeri yaratmasını sağlayabilir.

 

Basında Diyemse Webportaj

Basında Diyemse
Basında Diyemse

Çalışanlar başta olmak üzere gün içerisinde aktif olan insanlar yemeğe çok vakit ayıramıyorlar. Bu yüzden fast-food, hazır hamur işleri(kek, kurabiye vb.) gibi hızlı bir şekilde tüketilen besinleri tercih ediyorlar. Maalesef ki tüketilen besinlerin çoğu sağlıklı olmamakla beraber kilo sorununu ortaya çıkarmakta. Eğer masa başı iş yapıyorsanız yani hareket alanınız kısıtlıysa yediklerinizi tam anlamıyla eritemiyorsunuz. Diyemse, bu büyük sorunu çözebilme hizmeti sunan bir girişim. Adını diyet, yemek ve servis kelimelerinden alan Diyemse, sadece kilo verme amacıyla değil, vejetaryenlerin, kilo almak isteyenlerin, yeni anne adaylarının, kalp-damar ve şeker hastalarının beslenmelerine dikkat etmeleri için de hizmet veriyor.

Bu hizmetten yararlanmak isteyen bireylerin, diyetisyen danışmanlığı için aylık üyelik paketi almaları gerekiyor. Öncelikle sağlık durumu, günlük hareketlilik gibi bilgiler diyetisyenler tarafından kontrol ediliyor. Daha sonrasında her şahsın kendine özel bir program ve yemek menüleri oluşturuluyor. Bunlara göre günlük 3 ana, 2 ara öğün yemek, kişilere tek kullanımlık kaplarda, günde tek seferde ulaştırılmakta. Ayrıca bireyler yemeklerin yapıldığı mutfağı istediklerinde ziyaret edebilme hakkına sahipler.

Şimdilik sadece İstanbul’un belli bölgelerine hizmet veren Diyemse, daha çok bölgeye ulaşmayı amaçlıyor. Umarız yalnızca İstanbul ile kısıtlı kalmayıp ağlarını İzmir’e de genişletebilirler…

Diyemse’nin Turkistime Ekonomi Dergisi‘nin Kasım 2015 sayısında “Yarının Yıldızı 100 Startup” listesine girdiğini de hatırlatalım.