Diyemse Nedir ? Kimler Kullanmalı?

Diyemse Nedir ?

Neydi bu “diyet”? Yalnızca zayıflamakla mı ilgiliydi?

Diyemse Nedir ?

Diyemse Nedir
Diyemse Nedir

“Diyet yapmak” tabiri; anlam olarak sadece “zayıflamak” ya da “iyi bir vücuda sahip olmak” için, yalnızca belli bir süre devam edilip bırakılan, sıkıcı ve zorlayıcı programlar olarak algılanır oldu. Dönem dönem moda olan diyetler, “şok diyetler”, belli bir gıda grubunun tüketilmesini teşvik eden diyetlerle hastalıklara davetiye çıkarır olduk.
“Diyet” genel anlamıyla yanlış bilindiği gibi, yalnızca “zayıflama” anlamına gelmemektedir. Diyet; literatürde “bireyin günlük temel ihtiyaçlarına uygun, gerekli vitamin-mineral, protein, yağ, şeker miktarını karşılamaya yönelik bir beslenme sistemi” demektir. Bu bağlamda, zayıflamak isteyen kişinin diyeti gibi; beden kitle endeksine göre zayıf kabul edilen bir kişi veya düzenli spor aktivitesinde bulunan kişi de belli bir diyet uygulamalıdır. Ancak diyet; topluluğa değil, bireye özgü yapılmalıdır.
Kişinin günlük aktivitesi, varsa kronik hastalıkları, yaşı gibi unsurlar göz önüne alınarak; ihtiyaçlarının net bir şekilde belirlenmesi son derece önem taşımaktadır. Tüm bu veriler toplanarak, uzman görüşü eşliğinde bir diyet programı belirlenmelidir. Aksi halde kişinin beslenmesi eksik veya yanlış olacaktır.

Peki Diyemse diyet yolculuğumun neresinde olacak? Bana ne gibi faydalar sağlayacak?

Diyemse; uzman diyetisyen ve şef aşçıların kontrolünde, sağlıklı beslenme ve diyet menülerinden oluşan paket-fonksiyonel menüler sunan diyet yemek servisidir. İsmi de zaten “Diyet Yemek Servisi” teriminden türetilmiştir.
Diyemse sadece zayıflama amaçlı diyet yemek sunmaz. Birçok kategoriye hitap etmekle birlikte;
• Beslenme konusunda yeterli bilgi birikimine sahip olmayan ya da bilgisi olduğu halde, zaman veya mekan nedeniyle bunu beslenmesine uygulayamayan,
• Kalp damar hastalıkları, diyabetin hipoglisemi ve hiperglisemi ataklarından korunmayı amaçlayan,
• Sağlıklı bir şekilde kilo almak veya kilo vermek isteyen kişilerin vazgeçilmez kaynağı olan, sporla beslenmenin bir bütün olduğunu benimsemiş,
• Doğru beslenerek kilo almaya çalışan,
• Veya masa başında çalışıp, her gün ne yiyeceğini, hangi saatte tüketeceğini planlayamayan kişilere
Beslenme konusunda uzman gözetiminde destek olmayı amaçlar. Yaşam tarzına uygun olarak diyetisyenleri tarafından kişinin amacına (spor, zayıflama, kilo alma, ofis beslenmesi v.b.) özel menülerini uzman aşçıları ile hazırlayarak, zaman ve hizmette sınır tanımadan sunar.

Diyemse’de her zaman sizi dinler ve sizin için en iyisini sağlamaya çalışırız.

Bizim için kurumsal terimler, müşteriyi kısıtlayıcı süreler ve firma politikası yoktur; tüm amacımız müşterilerimizin her koşulda mutlu olmasını ve alabileceği en iyi servisi almasını sağlamaktır. Her müşterimiz, aynı hedefe birlikte yürüdüğümüz, farklı ihtiyaçları olan özel birer bireydir. Onların olumlu veya olumsuz geribildirimlerini her zaman dikkate alır, onlar için en faydalı olacak şekilde kendimizi geliştirmeye çalışırız. Bu bağlamda; mutfağımız ve diyetisyenimiz zaman sınırı olmadan her zaman onları dinlemeye ve ziyaretlerine açıktır. Eğer müşterimiz bize gelemezse; biz kendisini ziyaret ederek sorununu veya önerisini ikramlarımız eşliğinde dinlemeye her zaman hazırız.
Tüm Diyet Yemek paketlerimiz günlük temin edilen, Tarım Bakanlığı sertifikalı malzemelerle, uzman aşçımız eliyle, diyetisyenimizin ölçü ve kalori kontrolüyle günlük olarak hazırlanıp kapınıza kadar sizin istediğiniz zaman aralığında teslim edilir. Size yalnızca lezzeti korunarak hazırlanmış sağlıklı öğünlerin ve kusursuz hizmetimizin tadını çıkarmak kalır.