Çalışanlar başta olmak üzere gün içerisinde aktif olan insanlar yemeğe çok vakit ayıramıyorlar. Bu yüzden fast-food, hazır hamur işleri(kek, kurabiye vb.) gibi hızlı bir şekilde tüketilen besinleri tercih ediyorlar. Maalesef ki tüketilen besinlerin çoğu sağlıklı olmamakla beraber kilo sorununu ortaya çıkarmakta. Eğer masa başı iş yapıyorsanız yani hareket alanınız kısıtlıysa yediklerinizi tam anlamıyla eritemiyorsunuz. Diyemse, bu büyük sorunu çözebilme hizmeti sunan bir girişim. Adını diyet, yemek ve servis kelimelerinden alan Diyemse, sadece kilo verme amacıyla değil, vejetaryenlerin, kilo almak isteyenlerin, yeni anne adaylarının, kalp-damar ve şeker hastalarının beslenmelerine dikkat etmeleri için de hizmet veriyor.

Bu hizmetten yararlanmak isteyen bireylerin, diyetisyen danışmanlığı için aylık üyelik paketi almaları gerekiyor. Öncelikle sağlık durumu, günlük hareketlilik gibi bilgiler diyetisyenler tarafından kontrol ediliyor. Daha sonrasında her şahsın kendine özel bir program ve yemek menüleri oluşturuluyor. Bunlara göre günlük 3 ana, 2 ara öğün yemek, kişilere tek kullanımlık kaplarda, günde tek seferde ulaştırılmakta. Ayrıca bireyler yemeklerin yapıldığı mutfağı istediklerinde ziyaret edebilme hakkına sahipler.

Şimdilik sadece İstanbul’un belli bölgelerine hizmet veren Diyemse, daha çok bölgeye ulaşmayı amaçlıyor. Umarız yalnızca İstanbul ile kısıtlı kalmayıp ağlarını İzmir’e de genişletebilirler…

Diyemse’nin Turkistime Ekonomi Dergisi‘nin Kasım 2015 sayısında “Yarının Yıldızı 100 Startup” listesine girdiğini de hatırlatalım.

Kaynak : http://www.webportaj.com/blog/saglikli-beslenme-kolay-yol-diyemse/